Systemy kominowe

Uszczelnianie kominów

Wyposażenie komina w nowoczesne rozwiązania oraz eksploatacja super - nowoczesnych urządzeń grzewczych nie zwalnia nikogo z obowiązku nieustannego czuwania nad stanem przewodów kominowych. Tragiczne w skutkach zatrucia czadem związane są głównie z nieszczelnością przewodów kominowych, zarówno spalinowych, jak i wentylacyjnych.

Współczesna technologia oferuje nam kilka systemów uszczelnień, zastosowanie których dobierane jest odpowiednio do stanu, przekroju oraz materiałów, z którego wykonany jest przewód kominowy.

Uszczelnianie termiczną masą izolacyjną

Odpowiednia izolacja przewodu kominowego wyraźnie podnosi bezpieczeństwo użytkowania wszelkich urządzeń zeń korzystających. Wyraźnie lepszy i szybszy ciąg kominowy to także szybszy tzw. "rozruch komina", a co za tym idzie, bardziej wydajna praca wszelkich urządzeń podpiętych do układu.

Stosowana przez nas zupełnie nowatorska technologia zapewnia jednocześnie termiczną izolację przewodu kominowego, jego dokładne uszczelnienie oraz przygotowanie pod najróżniejsze urządzenia spalinowe. Rozwiązanie to ulepsza odprowadzanie spalin, skutecznie zabezpiecza przed sadzą przy urządzeniach opalanych paliwami stałymi, a co najważniejsze doskonale izoluje ściany przed nadmiernym nagrzewaniem się.

Prezentowana powyżej usługa, to swoista innowacja na polskim rynku.

Uszczelnianie przewodów kominowych masą SKD

Tradycyjne kominy murowane (niezależnie od użytego surowca) cechuje brak szczelności oraz liczne niedociągnięcia murarskie. W perspektywie wielu lat eksploatacji uwidacznia się zjawisko higroskopii (wchłanianie przez cegłę wszelkich produktów spalania- sadza, smoła itp.), co najczęściej kończy się różnymi naciekami i plamami na wewnętrznych ścianach budynku. Masa SKD tworzy unikalną kolumnę, która nie ciąży na przewód kominowy, lecz zatyka istniejące ubytki, nieszczelności murarskie oraz wzmacnia konstrukcję komina. Technologia ta:

  • Jest szczególnie zalecana przy instalacji urządzeń na paliwa stałe, takich jak kominki, piece kaflowe, kotły grzewcze
  • Podnosi bezpieczeństwo eksploatacji wyżej wymienionych urządzeń (charakterystyka uszczelki)
  • Ulepsza odprowadzenie spalin
  • Zabezpiecza przed sadzą przy użyciu paliw stałych
  • Usprawnia ciąg kominowy

Zastosowanie wkładu kominowego ze stali kwasoodpornej - patrz - montaż wkładów kominowych